Jastarnia 2017

Wakacje w Jastarni, najuboższym dzieciom z województwa podlaskiego zostały zorganizowane już po raz 27 przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie DROGA prowadzone przez o. Edward Konkol.

Dzięki tym koloniom stworzyliśmy dzieciom warunki i atmosferę do wzajemnej integracji. Pomogliśmy w ten sposób przezwyciężyć im poczucie niższości. W trakcie pobytu w Jastarni uczyliśmy dzieci odpowiedzialności, kultury, historii, życzliwości wobec drugiego człowieka oraz modlitwy. Wyjazd ten jest dla niektórych dzieci jedyną taką formą wypoczynku w czasie wakacji. Podczas tego pobytu dzieci przeżywały wiele atrakcji. Były to między innymi: wyjazd do Fokarium w Helu, Lunapark we Władysławowie, Oceanarium w Gdyni.
Oprócz rozrywki dla ciała, koloniści brali udział w celebracji Mszy Świętej, w codziennej modlitwie, we wspólnych śpiewach. Organizowane były także zawody sportowe, konkursy talentów, karaoke, zajęcia z rękodzieła i inne zabawy.

Mamy nadzieję, że ten czas spędzony w Jastarni, zaowocuje teraz hojnie w życiu każdego z Nas. Dziękujemy za wiele życzliwych słów, które docierają do nas po koloniach. Mamy nadzieję, że w przeciągu najbliższego roku nie zabraknie nam pomysłów i inicjatyw, które sprostają temu zadaniu. Rozumiemy również jak ważne jest teraz to, by za te dzieło podziękować Bogu.

Na koniec pragniemy podziękować wszystkim ludziom dobrej woli i o ogromnym sercu za pomoc w zorganizowaniu naszego wypoczynku w Jastarni, bez wsparcia których te kolonie nie odbyłyby się.

Dobrze, że Jesteś Cool

więcej zdjęć klinknij tu