Rekolekcje 2016

Wakacje na skrawku Kaszubskiej Ziemi, między morzem a zatoką,

w otoczeniu pięknej przyrody

11-25 czerwiec oraz 1-11 wrzesień 2016 rok

Prowadzić będzie Ojciec Edward Konkol

Zapisz się już dziś tel 85 6524717

Jastarnia

Latem Jastarnia budzi się z zimowego snu i rozkwita jako jedna z najpiękniejszych miejscowości letniskowych północnej Europy.

Piękne, czyste plaże. Do zwiedzenia zabytkowy Kościół, port rybacki, Muzeum pod Strzechą, Chata Rybacka oraz Fortyfikacje.  Otoczona jest iglastymi lasami przez który przeprowadzona jest ścieżka rowerowa w stronę Helu i Władysławowa. Po Zatoce Gdańskiej można przepłynąc rejs kutrem rybackim i zapoznać się z historią tej ziemi. W  Centrum jest poczta, ośrodek zdrowia, apteka, kino, wesołe miasteczko i wiele innych atrakcji turystycznych.

Ośrodek Duszpastersko-Wypoczynkowy im. bł. Jana Pawła II w Jastarni 

Co roku odwiedzają nas wspaniali ludzie, którzy tworzą miłą atmosferę podczas której można wypocząć fizycznie, a przede wszystkim duchowo.

Ośrodek położony jest w środku półwyspu Helskiego – 13 km od Helu i 22 km od Władysławowa, co powoduje jego atrakcyjność pod względem możliwości zwiedzenia wielu ciekawych i historycznych miejsc:

– HEL – latarnia morska, muzea, fokarium

– Władysławowo – wieża widokowa, lunapark,

– Jastrzębia Góra – wybrzeże klifowe

– Trójmiasto to niecałe 1,5 godziny pociągiem.

Na powierzchni 4 ha znajdują się 74 domki kempingowe 3 i 4 osobowe. W domku 3 osobowym jest 1 łóżko piętrowe oraz tapczan.W domku 4 osobowym są 2 łóżka piętrowe. Domki są domkami bliźniaczymi, przed każdym domkiem jest mały tarasik, a w ich wyposażeniu jest pościel. Domki są sympatyczne, biwakowe, ale lepsze, wygodniejsze i tańsze od namiotu.Toalety, łazienki prysznice znajdują się w dwóch blokach sanitarnych w tym jeden był całkowicie zmodernizowany, powiększony w 2015 roku. W tym czasie kwaterujemy osoby pojedyńczo w domkach 3 osobowch.

Wypoczynek i modlitwa

Codziennie odprawiana jest Msza Święta w Kaplicy pw. o. Pio, konferencja, Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja. Tak, aby mieć czas na spacer i rozkoszowanie się tym pięknym miejscem.

Domowe posiłki

Dostępne cenowo, duże i smaczne porcje.

Nasza stołówka codziennie przygotowuje smaczne i domowe posiłki (śniadanie, obiad, kolacja).

Naładować baterie na cały rok

Tak mówią przyjeżdźający co roku rekolekcjoniści.

Przyjeżdźają jak do siebie, tworząc spokojną i radosną atmosferę. Tak więc serdecznie zapraszamy starych bywalców oraz chętnych do mile spędzonych rekolekcji z nami. Zapraszamy w innych terminach również grupy zorganizowane,  rekolekcyjne, modlitewne oraz schole i wspólnoty .