EKUMENICZNA WIGILIA MIEJSKA 2016

18 grudnia NIEDZIELA o godz. 14:00 na Placu Miejskim w Białymstoku odbędzie się Ekumeniczna Wigilia Miejska. Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, życzenia Pana Prezydenta Miasta Białegostoku, błogosławieństwo biskupów Kościoła katolickiego oraz prawosławnego.

Kolędy zaśpiewają:

Młodzieżowy chór Winnica z Katedry Białostockiej,

Dziecięcy chór z Zespołu Szkół Niepublicznych im. Świetych Cyryla i Metodego w Białymstoku,

Prawosławny chór męski z par. Św. Jerzego,

Białostocki Chór Komendy Policyjnej,

Chór Totus Tuus,

Prawosławny Chór młodziezowy par. Św. Eliasza,

Dzieci i młodzież z Klubu Kaktus oraz Szkoła Estradowa im. Anny German.

Będą wydawane potrawy wigilijne:

KASOL – 18 000 szt. pierogów,

PSS SPOŁEM – 1000 bochenków chleba,

Sieć Restauracji Chili Pizza – 800 kg bigosu i 300 kg śledzia,

SCHENKER i Hotel Knieja-Supraśl – rybę smażoną, rybę po grecku, sałatkę jarzynową, śledź,

Best Western Hotel Cristal – będzie odgrzewał bigos,

i wiele indywidualnych osób bez pomocy i poświęcenia czasu by się nic nie udało tj.

DRES  CUT stroje aniołków,

Firma KEWLAR przekazała jednorazówki na to wyjątkowe spotkanie.

Już od godz. 13:00 śpiewać będą wokaliści Szkoły Estradowej im. Anny German oraz Klubu Słońce w Kapeluszu. Następnie swym śpiewem ogrzeje nam serca Chór Winnica z  Białegostoku, Schola Cantate Deo pod kierownictwem Pani Marii Wiszowatej, Chór prawosławny.

A z uprzejmości Pana Prezesa Hotelu Royal & SPA  nasi soliści będą mogli się ogrzać napić ciepłej herbaty a Aniołki przebierać się będą w sali  należącej do Białostockiego Kuratorium Oświaty za co jesteśmy ogromnie im wdzięczni.

Cieszymy się na myśl o spotkaniu i wspólnym dzieleniu się opłatkiem.

Wszystkich serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe spotkanie, jeśli ktoś chciałby się jeszcze włączyć to np. w formie wypieków lub pierogów 🙂  Zapraszamy

Ps. Mozesz jeszcze się dołaczyć i przygotować pierogi czy inne dania i przynieśc je na ul. Proletariacką 21 tu podgrzejemy, ugotujemy.